Dzięki Emalii Pleszew tradycyjne garnki emaliowane znowu w naszych domach!

Niegdyś gościły w każdym gospodarstwie domowym. Potem czasy się zmieniły i przyszło wielkie bum na komplety garnków ze stali nierdzewnej, aluminiowych, a naczynia emaliowane niemalże całkowicie zniknęły. Sporadycznie używaliśmy emaliowanego rondelka do podgrzania mleka na kakao. Dziś jednak wracamy do korzeni, odkrywając tradycyjne garnki emaliowane na nowo. Można by rzec, że moda zatoczyła koło. Jednak używanie emalii w kuchni to nie sezonowy trend, a pełna świadomość zalet tych produktów. Bo emalia ma same zalety, o czym sam możesz się przekonać, kupując garnki marki Emalia Polska Pleszew.
2FEC3179-C886-4C69-A531-BD3404883740JPG

Garnki, które nie szkodzą zdrowiu

Największą zaletą garnków, rondelków i kubków emaliowanych jest fakt, że są w 100% bezpieczne dla zdrowia. Emalia to nic innego jak naturalna mieszanina minerałów. Ta szklista powłoka niczym bariera ochronna zapobiega przenikaniu jakichkolwiek szkodliwych związków do potraw. Dlatego emaliowane garnki polecane są szczególnie do przyrządzania potraw dla alergików i dzieci.

Mało kto wie, że tylko emaliowane garnki nadają się do przechowywania ugotowanych potraw w lodówce. Absolutnie nie wolno tego robić w garnkach stalowych lub aluminiowych, które prędzej czy później zaczęłyby reagować z jedzeniem. Powłoka emaliowana nie reaguje z żywnością – nie pochłania jej smaku ani zapachu. Zupa, którą przyrządziłeś dzisiaj, będzie tak samo świeża jeszcze przez kilka dni. Gotuj zdrowo i bez ograniczeń.

Naczynia emaliowane na indukcję

Tradycyjne garnki wcale nie znaczą niepraktyczne. Dziś naczynia emaliowane przystosowane są do każdego typu kuchenki: ceramicznej, gazowej, elektrycznej oraz indukcji. Chcesz podgrzać mleko? Zrób to w emaliowanym rondelku, a nawet kubku, który również będzie działał na płycie indukcyjnej.

Emalia jest zdrowa, funkcjonalna i piękna, dosłownie. W ofercie żadnej innej marki nie znajdziesz tylu wzorów i dekoracji, ile proponuje Emalia Polska. Co więcej, większość dekoracji garnków emaliowanych jest ręcznie projektowana przez polską projektantkę. Wśród propozycji znajdują się zarówno klasyczne garnki emaliowane w półokrągłym kształcie, zdobione kwiatami lawendy, motywem kurek lub bratków; jak i zupełnie nowoczesne naczynia o prostym kształcie, które zachwycą każdą kobietę. Powłoka emaliowana jest odporna na działania promieni UV. To oznacza, że kolor garnków nie ulegnie odbarwieniu, a same naczynia nie utracą blasku i nie zmatowieją, nawet po latach użytkowania.

9583C970-6D02-49B7-9833-66C648565C42jpg

Garnki emaliowane do gotowania i nie tylko

Sprawą oczywistą jest, że główną funkcją garnków emaliowanych jest gotowanie zdrowych potraw. Jednak te naczynia możesz wykorzystać nie tylko w kuchni. Kubeczki emaliowane mogą stać się osłonką na doniczki, w których uprawiasz zioła, jak bazylia, mięta czy pietruszka. Małe naczynia emaliowane posłużą też jak organizer na długopisy i kredki na biurku.

Najmłodszym przyrządzaj w kubeczkach emaliowanych słodkie desery jak czekoladowy budyń, albo kaszę mannę z malinami. Wieczorami te same kubki wykorzystaj do podania gorącej herbaty z pomarańczą, imbirem i goździkami.

Emalia – jak to pysznie brzmi!

Garnki emaliowane marki Emalia Polska Pleszew dostępne są
w sklepie internetowym Zasmakuj Radości: https://zasmakujradosci.pl/pl/about/emalia-polska-pleszew-31.html