#lifestylejesteko Catering dietetyczny Body Chief przyjazny środowisku

Dieta pudełkowa to wygodne rozwiązanie, którego popularność nieustannie rośnie. Po catering dietetyczny sięgają już nie tylko osoby, które dbają o sylwetkę, ale także te, które chcą się zdrowo odżywiać, nauczyć się dobrych nawyków żywieniowych oraz ci, którzy w natłoku codziennych obowiązku nie mają czasu na gotowanie.

Jak działa catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to dieta na dowóz pod wskazany adres. Codziennie, do domu lub pracy, dostarczane są torby, w których są posiłki na cały dzień zapakowane w pudełka, które zapewniają całodziennie zapotrzebowanie kaloryczne.

W Body Chief wszystkie diety układane są przez wykwalifikowanych dietetyków, którzy dbają, by posiłki były zdrowe, smaczne i różnorodne. Dla tych, którzy boją się wyrzeczeń ważne jest, że co jakiś czas w diecie znajdują się fit słodkości.  Dobrze dobrana dieta i jej wartość kaloryczna gwarantuje osiągnięcie zamierzonego celu: spadek wagi, utrzymanie jej, albo wzrost.

body_chiefjpg

Lifestyle jest EKO

Body Chief, jako lider cateringu dietetycznego w Polsce podejmuje wyzwanie walki o ograniczenie negatywnych skutków działalności branży cateringu dietetycznego.  W związku z tym, realizujemy strategię ograniczenia wykorzystywania tworzyw sztucznych i wprowadzenia opakowań przyjaznych środowisku.

W ramach strategii w nurcie low waste, zrezygnowaliśmy z plastikowych słomek, zamieniliśmy sztućce na ekologiczne, wytworzone z trzciny cukrowej, które są w 100% biodegradowalne i kompostowalne oraz wymieniliśmy torby na takie, których produkcja jest bardziej przyjazna środowisku.

Body Chief, jako pierwsza firma cateringowa działająca w skali makro, wymienił większość plastikowych pudełek na ekologiczne – wykonane z biodegradowalnego materiału – celulozy. Takie opakowanie pozwala na zmniejszenie jednostkowego zużycia plastiku aż o 90%. Jedyny element wykonany z tworzywa sztucznego to wewnętrzna folia zabezpieczająca pudełko, gwarantująca jakość i bezpieczeństwo zapakowanego produktu. Co ważne, Klienci Body Chief za otrzymane eko-pojemniki nie ponoszą dodatkowych opłat.

Odpowiedzialność biznesu

Zgodnie z założeniami strategii low waste, aby sprzeciwić się marnowaniu jedzenia, Body Chief rozpoczął współpracę z organizacjami odzysku żywności, takimi jak Foodsi, Too Good To Go, a także z Bankiem Żywności.

Przy okazji tak ważnych zmian Klienci Body Chief angażowani są w akcje edukacyjne, np. „wyhoduj swoją własną fasolkę” jako pomysł wykorzystania plastikowych pojemników i zachęta do życia w kontakcie z naturą, szczególnie dla osób z dużych miast.

Nie tylko catering

Eko-zmiany weszły w filozofię firmy Body Chief do tego stopnia, że niedawno otwarta restauracja - Body Chief Lifestyle Concept powstała zgodnie z nurtem Low Waste. Już teraz dania na wynos pakowane są ekologiczne pojemniki. Miejsce jest nie tylko Eko, ale także Dog-Friendly. Restaurację można odwiedzić obecnie w Poznaniu pod adresem św. Marcin 43, a już w planach są kolejne miasta.

Dodatkowo, od grudnia 2019 roku Body Chief uruchomił kanał Body Chief TV, na którym znaleźć można realcje z eventow, partnerstw, kulisy przygotowywania poszczególnych potraw przez naszych kucharzy i ambasadorów, a także materiały edukacyjne.