Collagen od Primabiotic ratunkiem dla stawów!Kolagen to nie tylko piękna skóra, włosy i paznokcie. Może być również ratunkiem dla wielu osób, które zmagają się z dolegliwościami stawów. Jak zniwelować bóle kostno-stawowe dzięki przyjmowaniu kolagenu? Kiedy odczujemy pierwsze efekty? Sprawdźmy!

 

Dlaczego właśnie kolagen?

Kolagen to jedno z białek, które naturalnie występuje w naszym organizmie. Występuje m.in. w skórze, chrząstkach, kościach, ścięgnach, więzadłach, zębach czy naczyniach krwionośnych. Pozwala na zachowanie jędrnej skóry, zdrowych włosów i paznokci, ale także odpowiedniej kondycji stawów, kości i mięśni.

Collagen od Primabiotic ratunkiem dla staww - 1jpg 

Niestety z biegiem lat nasz organizm produkuje coraz mniej kolagenu. Włókna kolagenowe stają się cieńsze, dlatego stawy ulegają zniszczeniu, co powoduje takie objawy jak ból czy sztywność kości. Dlatego po 25. roku życia powinniśmy zadbać o suplementację kolagenu.

Dodatkowo przy kłopotach ze stawami warto wprowadzić fizjoterapię pod okiem specjalisty, odpowiednią dietę bogatą w wapń i pomyśleć o zmianie stylu życia. Aby stawy były w odpowiedniej formie, powinniśmy unikać siedzącego trybu życia, wysiłku fizycznego niedostosowanego do naszych możliwości, nadwagi czy nieleczonych urazów.

 Collagen od Primabiotic ratunkiem dla staww - 2jpg

Jak działa kolagen na stawy?

W trakcie chodzenia czy biegania chrząstka stawowa ulega zużyciu poprzez generowany w trakcie poruszania nacisk. Z czasem wywołany przez to ból i dyskomfort może przerodzić się w chorobę zwyrodnieniową stawów.

Kolagen pobudza produkcję mazi stawowej. Substancja ta dzięki swojej lepkiej formie niweluje tarcie w stawach i zwiększa ich elastyczność. Jest zawarta we wszystkich strukturach stawowych i umożliwia wykonywanie pełnego zakresu ruchów.

Kuracja kolagenem to jedna z najbezpieczniejszych form łagodzenia dolegliwości związanych ze stawami, także takich jak zwyrodnieniowa choroba stawów. Świetnie sprawdzi się także u sportowców, którzy są narażeni na częstsze urazy i kontuzje.

Podsumowując, kolagen:

- wspiera wytrzymałość ścięgien, więzadeł i chrząstek stawowych,

- przyspiesza regenerację po urazach i złamaniach,

- zmniejsza dolegliwości bólowe stawów,

- odbudowuje tkanki chrzęstne oraz nadwyrężone i obciążone stawy,

- regeneruje stawy, zmniejsza dolegliwości bólowe oraz chroni przed złamaniami.

Collagen od Primabiotic ratunkiem dla staww - 3jpg

Jaki kolagen na stawy wybrać?

Szukając odpowiedniego kolagenu dla siebie, warto zwrócić uwagę na to, aby nie posiadał on w składzie konserwantów czy dodatkowego cukru.

Takim prostym, bezpiecznym składem wyróżnia się właśnie Collagen Primabiotic. Dodatkowo, dzięki hydrolizie na poziomie 2000 daltonów, waga cząsteczek białka Collagenu jest na tyle mała, że bardzo szybko trafia on do krwiobiegu. To powoduje wysoką przyswajalność na poziomie 95%.

Pamiętajmy przy tym o systematyczności — to ona jest najważniejsza. Pierwsze efekty zauważyć można już po pierwszym miesiącu suplementacji kolagenu. Jednak najlepsze efekty zobaczymy po trzech miesiącach regularnego przyjmowania tego białka.

 

Więcej o kolagenie i innych produktach marki Primabiotic na: https://primabiotic.pl/