Liofilizowane świeże owoce, warzywa, zioła, grzyby i wiele więcej zamknięte w słoiczku Terranova!

Terranova stawia na pierwszym miejscu naturę. To z niej czerpie inspirację do tworzenia produktów, wykorzystując liofilizowane świeże owoce, warzywa, zioła, grzyby. Wyróżnia ją to, że nie stosuje żadnych zbędnych dodatków. Dlatego wytwarza wyłącznie roślinne kapsułki i suplementy w proszku. 100% produktów jest odpowiednich zarówno dla wegetarian, jak i wegan. 
Marka została właśnie nagrodzona tytułem Zdrowa Marka Roku 2020

Podstawowym celem koncepcji preparatów Terranova jest osiągnięcie maksymalnej skuteczności, wszechstronności, czystości, łagodności, równowagi i bezpieczeństwa. Choć wyizolowane substancje, takie jak minerały czy witaminy, wchodzą w skład suplementów Terranovy, to naszym zdaniem dla zachowania synergii powinny one trafiać do organizmu łącznie z pełnymi, świeżymi roślinami. 

Przykładem takiego podejścia jest Witamina B kompleks. To suplement diety, który w pełni zasługuje właśnie na nazwę "kompleks". Po pierwsze zawiera 10 witamin z grupy B. Po drugie kompleksowo wspiera organizm w walce ze zmęczeniem i znużeniem oraz wzbogaca dietę o wartościowe składniki odżywcze. 

TP0202_B-COMPLEX_WITH_VITAMIN_C_50_PL_01_2019png

Eksperci z Terranovy sięgnęli po badania naukowe, które wskazują, że witamina C, kwas pantotenowy, niacyna, witaminy B2, B6, B12, przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

Zgodnie z zasadą synergii w produkcie zawarliśmy kompleks witamin z grupy B (B1, B2, B5, B6, B12) korzystnie wpływających na układ nerwowy. Dodaliśmy także kompleks Magnifood zawierający otręby ryżowe, które w naturze zawierają witaminy z grupy B.


Na przykładzie tego preparatu łatwo wytłumaczyć, czy jest Magnifood. To synergicznie działający kompleks składników pochodzenia roślinnego i fitonutrientów. Nie ma stałego składu, mieszanina jest opracowywana dla każdego produktu indywidualnie w zależności od funkcji, jakie ma spełniać dany produkt i jego skład.

Kompleks Magnifood, opracowany przez Terranovę, wykorzystuje wyłącznie składniki świeże i naturalne: zioła, warzywa i owoce, wiele z nich liofilizowanych bezpośrednio po zbiorach. Każdy składnik kompleksu spełnia co najmniej jedną z następujących funkcji:

- poprawia biodostępność i działanie innych składników,

- dostarcza synergicznych enzymów lub kofaktorów dla wszystkich składników zawartych w produkcie,

- zwiększa ogólną aktywność produktu,

- chroni składniki przed utlenianiem,

- poprawia stabilność lub wspiera funkcje produktu. 

W tym przypadku zastosowano nasiona zielonego owsa, kwiat i liść lucerny, liść mniszka, sok i zielone części buraka – są liofilizowane krótko po zebraniu, by zachować ich świeżość. Skład został wzmocniony o adaptogeny – czyli wyciągi z roślin, które wspierają organizm człowieka w walce ze stresem – różeniec górski, żeń-szeń syberyjski, ashwagandhę!

 www.solgar.pl