Marka Gentle Day® nagrodzona Zdrową Marką Roku 2019

Logo wth outlinejpg

Gentle Day® - to litewska marka produktów ekologicznych do higieny intymnej.  

Podpaski – to produkt, który chociaż raz w miesiącu musi kupić prawie każda kobieta. Większość poszukuje jak najtańszych – przecież będą służyły zaledwie kilka godzin… Dostajemy więc produkty o wątpliwej jakości, podrażniające skórę, źle wchłaniające wilgoć. My uważamy, że kobiety mają prawo wyboru. Dla dbających o swe zdrowie oraz ceniących wygodę kobiet stworzyliśmy linię produktów do higieny intymnej Gentle Day®: podpaski i wkładki z paskiem anionowym, tampony w 100% z bawełny organicznej, chusteczki bambusowe biodegradowalne, płyn naturalny oraz kubeczek menstruacyjny wykonany z medycznego tworzywa TPE.

Podpaski MINIJPG

Wilmante Markiawiczenie, założycielka firmy i właścicielka marki Gentle Day:

“Gentle Day® to nasze „dziecko“, które stworzyliśmy od podstaw. Dbamy nie tylko o produkcję w zaprzyjaźnionych, sprawdzonych zakładach, ale także szatę graficzną i stronę estetyczną. Aby zapewnić wysoką jakość tych produktów, pozyskaliśmy certyfikaty Oeko-Tex i Made for Health, Vegan Approved, ICEA GOTS 2010-009, które są gwarancją, że produkty nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. „

Jakość przede wszystkim  

Podpaski i wkładki higieniczne Gentle Day® są produkowane z jakościowych materiałów, nie są wybielane chlorem. Bawełniana powierzchnia wkładek higienicznych nie podrażnia skóry, a powierzchnia używanych w czasie miesiączki podpasek jest nie tylko wyjątkowo delikatna, ale także szybko wchłania każdą kroplę wilgoci, a sama pozostaje sucha. Te podpaski mogą wchłonąć 5 razy więcej wilgoci niż zwykłe.

Boczne skrzydełka niezawodnie chronią przed przeciekami. Dolna warstwa z mikrowłókien przepuszcza powietrze, dlatego nawet w najgorętszym dniu kobieta czuje się świeżo, jej skóra nie parzy się.

Wkadki absorbujcejpg

Jakie zalety ma pasek anionowy?  

W procesie produkcyjnym do włókien żółtego paska integrowane są cząsteczki kryształów turmalinu charakteryzujące się antybakteryjnymi właściwościami. Wklejony do wkładek i podpasek higienicznych Gentle Day® pasek anionowy (to opatentowana technologia) z kryształami turmalinu likwiduje przykry zapach, hamuje rozmnażanie się bakterii wewnątrz wkładki lub podpaski.

Wszystkie produkty Gentle Day® są tworzone i produkowane ze starannie dobranych materiałów, uwzględniając ich jakość oraz korzyści płynące dla organizmu człowieka.  

Obecnie w ofercie marki Gentle Day® są dostępne podpaski ekologiczne z paskiem anionowym odznaczające się wielką chłonnością, wkładki z paskiem anionowym z turmalinu, które zapewniają świeżość w ciągu całego dnia, tampony w 100% z bawełny organicznej oraz nowość kubeczek menstruacyjny.


Chusteczki bambusowe biogredowalnejpg

Produkty Gentle Day® są dystrybuowane do ponad 15 krajów na całym świecie w tym USA. Są dobrze znane i lubiane przez kobiet. Od ponad 3 lat produkty marki Gentle Day® można kupić również w Polsce w większości sklepów ekologicznych między nimi drogeriach Better Lad oraz Friska, także w kosmetycznych stacjonarnych drogeriach VICA oraz internetowej vica.pl, aptekigemini.pl i wielu innych.

Od kilku lat tę markę w kraju reprezentują dystrybutorzy: Bio Planet S.a, Eko-Dystrybutor.pl, P.H. DAVI Sp. z o.o.

xjpg

Oferta jest dostępna na www.gentleday.pl.