NIE TYLKO SMARTFON. Jak technologia ułatwia nam codzienność - marka Ronic!


Czasy, kiedy przygotowanie zdrowego, pełnowartościowego i smacznego posiłku zajmowało połowę wolnego czasu odchodzą do przeszłości. To wszystko dzięki postępującej technologii oraz miniaturyzacji, które powoli wkraczają w każdą strefę naszego życia, począwszy od robotów sprzątających po takie, które w 18 sekund przygotują świeżą surówkę z marchewki dla całej rodziny, pokroją jabłka w idealne dwumilimetrowe plasterki albo przygotują smoothie. Firmą skupiającą się na zrzeszaniu takich marek jest Ronic.

CS5200XL_Spiral Expert_Satin_Chrome mat_Fusillis_Courgettes_lifestylejpg

Kuchnia 2.0 - serce nowoczesnego domu

Zmywarka była prawdziwą rewolucją w polskich domach – na Zachodzie  jako sprzęt domowy funkcjonuje od lat 70., u nas dopiero od niedawna stanowi standard. To samo można powiedzieć o wielofunkcyjnych robotach kuchennych, takich, jak Magimix. W swojej ojczyźnie, Francji, oraz krajach sąsiadujących, Magimix króluje w kuchni – Francuzka nie będzie stała przez dwie godziny w sobotnie popołudnie szykując obiad dla przyjaciół. Spędzi tam góra pół godziny popijając kieliszek dobrego wina, a przez resztę czasu zrobi paznokcie, bo z Magimixem to możliwe. Od niedawna ten robot zaczął podbijać serca Polaków. Niepsujący się, kompaktowy, bardzo wszechstronny, a przy tym ultra prosty w obsłudze (posiada tylko 3 przyciski) zrobi niemal wszystko. Dodatkowy plus? Misy i tarcze można myć w zmywarce.

2DM_8011jpg

#homemade znaczy po mojemu

Prawdziwą rewolucją są także urządzenia, które dają niezależność, np. prasa do oleju. Jeszcze do niedawna zimnotłoczony, niefiltrowany olej z ekologicznego surowca stanowił luksus dla nielicznych. Po pierwsze, trudno pozyskać  bio ziarna/orzechy poza większymi miejscowościami (dziś można zamówić przez Internet). Po drugie nawet kupując olej w aptece nie mamy pewności, że od momentu produkcji do czasu, kiedy stanie na aptecznej półce przechowywano go w odpowiednich warunkach. I po trzecie: cena - ta potrafiła być naprawdę zaporowa. Za dobry olej z siemienia lnianego czasem można zapłacić nawet 120 zł za litr.

2DM_7997jpg

Rozwiązaniem okazały się domowe prasy do oleju. Niegdyś nieco toporne, trudne do umycia i przechowywania, dziś są mniejsze niż pudełko na buty. Przykładowo prasa firmy WARTMANN to zgrabne urządzenie, które wytłoczy olej nie tylko na zimno (producent gwarantuje tłoczenie w maksymalnie 40 stopniach Celsjusza). Dodatkowo w przeciwieństwie do tego ze sklepu olej z domowej prasy będzie niekonserwowany (czyli zachowa pełnię składników aktywnych). Za litr oleju z siemienia lnianego z domowej prasy zapłacimy... 15 zł.

2021-01-18_przekerowanie_wers2png

Komfort przede wszystkim, ale trwałość też

Co cechuje urządzenia takie, jak Magimix czy prasa do oleju (oprócz oszczędzania takich rzeczy, jak czas, pieniądze albo zdrowie)? Trwałość. Powiedzmy sobie wprost: to nie są tanie rzeczy – ale ich żywotność to nie sezon, czy dwa, a np. 30 lat. Trwałość to jeden z głównych czynników, dla których warto w nie zainwestować. Pamiętajmy, że zdrowie mamy tylko jedno – podobnie, jak mamy tylko jedną planetę.

Fb3-gradientpng

\Wszystkie sprzęty wymienione w artykule są dostępne na www.ronic.pl.