Suplementy Vitter PURE z tytułem Zdrowa Marka Roku

Vitter PURE - logojpg

VITTER PURE – suplementy diety w formie proszku, bez syntetycznych wypełniaczy

VitterPURE – preparaty wolne od substancji nieaktywnych  

Działanie suplementów diety opiera się wyłącznie na substancjach aktywnych. Tymczasem w skład większości leków i suplementów dostępnych na rynku wchodzą substancje nieaktywne, ponieważ zwiększają efektywność produkcji, a jednocześnie zmniejszają jej koszty. Należą do nich wypełniacze, substancje wiążące, substancje powlekające, konserwujące, barwniki itp.?

Substancje wypełniające wykorzystywane są do zwiększenia masy substancji aktywnej jest zbyt mała. Najczęściej stosuje się laktozę (alergen) lub skrobię, a czasem sacharozę i glukozę - cukry, które nie są obojętne dla diabetyków.

Z kolei substancje poślizgowe -  talk, stearynian magnezu lub wapnia, krzemionka - używane są do zmniejszania tarcia między cząstkami proszku lub granulatu. Ułatwiają zsypywanie się masy do matrycy i zmniejszają przyczepność tabletek do matrycy.

Substancje rozsadzające - przyspieszają proces rozpadu tabletek np. po zażyciu. Do produkcji tabletek musujących używa się mieszaniny kwasu organicznego (np. winowego) i węglanu wapnia. Technologia ta jest wykorzystywana również do produkcji napojów gazowanych. Adsorbenty - zapobiegają zawilgoceniu substancji aktywnej lub wiążą ciekłe składniki. Przy produkcji stosuje się np.: krzemionkę koloidalną, tlenek magnezu, węglan magnezu, fosforan wapnia. Substancje wiążące - wiążą sproszkowane substancje, zapobiegają przedwczesnemu rozpadaniu się tabletek. Mogą być to: żelatyna, kleiki, guma arabska, etyloceluloza, metyloceluloza.

Nieszablonowe myślenie - przyjazne produkty. Misja Vitter PURE.

Produkty Vitter PURE tworzymy z myślą o konsumentach i ich potrzebach. Ze szczególną starannością dbamy o ich jakość i skład. Nasze suplementy nie zawierają dodatku syntetycznych substancji wypełniających, konserwantów, cukrów czy sztucznych barwników.

zdjciejpg

VitterPURE – prosty skład

VitterPURE to suplementy diety w formie proszku, całkowicie pozbawione zbędnych, syntetycznych substancji pomocniczych. Mają prosty, przejrzysty skład.

Dobrym przykładem jest jednoskładnikowa Witamina C 1000 - w jej składzie znajduje się jedynie czysty kwas l-askorbinowy (witamina C) bez żadnych dodatków.

Ze względu na specyfikę wielu składników, które stosujemy, niektóre receptury produktów VitterPURE zostały wzbogacone inuliną - naturalnym prebiotykiem – oraz glikozydami stewiolowymi (stewią), które są polecane do stosowania dla diabetyków. 

VitterPURE – nowoczesna i przyjazna formuła

Niektóre receptury postawiły przed nami ogromne wyzwania produkcyjne, ponieważ właściwości organoleptyczne czystych substancji aktywnych często są niełatwe do zaakceptowania w swojej naturalnej formie.  Musieliśmy te trudności przezwyciężyć, aby dotrzymać naszego zobowiązania niestosowania substancji pomocniczych, a jednocześnie zapewnić łatwość, szybkość i przyjemność stosowania naszych produktów. Na przykład formuła naszego preparatu Magnez FORTE z witaminami została wzbogacona inuliną, witaminą C, bioflawonoidami cytrusowymi oraz stewią w celu zapewnienia wartości odżywczej oraz przyjemności aplikacji. Wynika to z faktu, że sole magnezowe kwasu cytrynowego (czyli cytrynian magnezu) mogą być trudne do spożycia bez zastosowania substancji maskujących smak. Nam udało się to osiągnąć tworząc formułę składająca się ze składników mających jedynie właściwości prozdrowotne i zachowując w ten sposób w produkcie formę magnezu o najwyższej biodostępności.

widD3K2jpg

https://vitterpure.pl/