uPacjenta dzięki domowym pobraniom krwi ułatwia regularne wykonywanie badań profilaktycznych!

Usługa na miarę XXI wieku umożliwia pobranie krwi bez wychodzenia z domu w wybranym przez pacjenta terminie. Wizyta trwa kilkanaście minut, a wyniki można odebrać online. 

Dominik Swadźba i Konrad Kargol, założyciele platformy uPacjenta, zaobserwowali, że pacjenci mają problem z interpretacją wyników badań laboratoryjnych. Chcąc im ułatwić weryfikację stanu zdrowia, stworzyli platformę do konsultacji badań online. Jednak tuż po rozpoczęciu jej działalności okazało się, że kolejnym istotnym problemem jest ograniczona mobilność pacjentów, dla których udanie się do punktu pobrań czy ośrodka zdrowia stanowi wyzwanie. Dotyczyło to szczególnie kobiet w ciąży, osób starszych, niepełnosprawnych czy rodziców małych dzieci. Założyciele start-upu uPacjenta postanowili usunąć powstałe bariery i rozwijać platformę w kierunku domowych badań krwi i innych usług medycznych, realizowanych w domach. 
logojpg

Czym są domowe pobrania krwi?

Domowe pobranie krwi to innowacyjne, wygodne, ale również bezpieczne rozwiązanie, które - co szczególnie istotne w dobie pandemii COVID-19 - daje szansę na regularne wykonywanie badań bez wychodzenia z domu. Jest to jedyna tego typu usługa na polskim rynku, umożliwiająca użytkownikom realizację pobrań krwi w domach w ponad dwudziestu polskich miastach. W ofercie znajduje się ponad tysiąc badań oraz usługi pielęgniarskie i położnicze, a także testy na COVID-19. Nie brakuje również dedykowanych pakietów badań, jak np. tarczycowy, alergiczny czy nowotworowy. Ponadto uPacjenta realizuje także badania pod kątem koronawirusa w firmach, umożliwiając pracownikom bezpieczny powrót do biura oraz weryfikację różnorodnych procedur bezpieczeństwa. 

Kadra uPacjenta to wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści, którzy realizują pobrania zarówno u dorosłych jak i u dzieci oraz niemowląt. Zadowoleni pacjenci i ich pozytywne oceny potwierdzają wysoką jakość świadczonych usług przez zespół na terenie całej Polski. Rosnąca popularność uPacjenta i pojawianie się w kolejnych miastach to najlepszy dowód na to, że usługa domowego pobierania krwi jest rozwiązaniem potrzebnym i pożądanym przez coraz większą liczbę Polek i Polaków. 

W jaki sposób można zamówić domowe badanie krwi?

Zamówienie usługi jest bardzo proste i może odbyć się za pomocą platformy https://upacjenta.pl/ lub pod numerem infolinii 22 120 18 80. Podczas składania zamówienia pacjent samodzielnie wybiera badania i specjalistę, który je wykona, ustala termin oraz miejsce pobrania próbek. To innowacyjne rozwiązanie sprawia, że także osoby, które mają problemy z mobilnością, mogą bez przeszkód wykonywać regularne badania krwi. Z usług uPacjenta chętnie korzystają m.in. rodzice małych dzieci, kobiety w ciąży, osoby starsze oraz zapracowani businessmani. W przypadku standardowych badań czas oczekiwania na wynik to zaledwie jeden dzień roboczy, co stanowi zaletę dla pacjentów, którym zależy na czasie i szybkiej diagnozie. Otrzymane wyniki badań mogą również od razu skonsultować ze specjalistą poprzez dedykowaną platformę https://upacjenta.pl/konsultacje